Белгия стартира с драматичен обрат срещу Алжир и Райс М`Боли

17.06.2014 / 20:55 0

Тимът на Белгия стартира с трудна победа участието си на Мондиал 2014 в Бразилия, след като осъществи пълен обрат от 0:1 до 2:1 срещу Алжир и грабна трите точки на старта на надпреварата в група "Н". Възпитаниците на Марк Вилмотс стигнаха много трудно до победата срещу "пустинните лисици", които поведоха в резултата и с добра игра в защита удържаха аванса си до 71-ата минута. Добри намеси на вратата на африканците имаше и единственият представител на българската "А" група Райс Мболи, който спаси няколко опасни удара на съперника.

Софиане Фегули откри резултата за Алжир от дузпа в 25-ата минута, след като самият той бе съборен в наказателното поле от Ян Вертонген и от бялата точка прекъсна "черната" серия на своя тим от над 500 минути без гол на световни първенства.

До края на първото полувреме белгийците демонстрираха сериозна припряност пред гола и без да създават положения за гол пред вратата на Райс Мболи се оттеглиха на почивка с пасив от едно попадение.

В този момент огромна роля за успеха на "червените дяволи" изигра наставникът на Белгия Марк Вилмотс, който предприе промени в селекцията си, които сериозно освежиха играта на неговите възпитаници и в крайна сметка донесоха победата на отбора му. Селекционерът едновременно извади от игра инертния до този момент Ромелу Лукаку и включи на терена Маруан Фелайни и Дрис Мертенс, които впоследствие се оказаха решителни фигури за обрата.

Именно двамата футболисти, появили се на терена от резервната скамейка, отбелязаха попаденията, донесли обрата и победата за Белгия. Маруан Фелайни и Дрис Мертен бяха точни в 71-ата и 80-ата минута.

Полузащитникът на Манчестър Юнайтед Маруан Фелайни изравни с глава в 71-ата минута с изключително красив гол във вратата на Мболи. Той засече центриране на Кевин де Брюин и прехвърли Мболи, за да забие топката под гредата за 1:1.

Пълният обрат в мача пък оформи друга резерва на Марк Вилмотс - Дрис Мертенс, който с остър удар с десния крак не остави никакви шансове за реакция на Мболи, завършвайки светкавична контраатака на своя отбор. Еден Азар откри с брилянтен пас Мертенс в наказателното поле, след като бързо изнесе топката от половината на своя тим и спомогна много за попадението на своя колега.

В крайна сметка Алжир впечатли със стабилната си игра в защита, но Белгия успя да се справи със съпротивата на отбора на Вахид Халилходжич и не допусна изненада на старта, за да започне с три точки участието си на Мондиала.